• Новини
 • Анонси
 • Каталог послуг
 • Бюджет
 • Економіка
 • Інвестиційна база району
 • Сільське господарство
 • Будівництво та житлово-комунальне господарство
 • Освіта
 • Культура
 • Спорт
 • Охорона здоров'я
 • Молодіжна та сімейна політика
 • Соціальний захист
 • Доступ до публічної інформації
 • Запобігання проявам корупції
 • Фотогалерея
 • Уманська об'єднана податкова інспекція інформує
 • Адмінпослуги
 • Пам'ятаємо, шануємо: Керівники Уманського району

   

  Лемещук Іван Павлович, знаний господарник, активний громадський і політичний діяч, народився 12 серпня 1918 року в с.Сичівка Христинівського району Черкаської області, в працьовитій родині селян.

  Становлення молодого Івана Павловича припало на скрутні часи. В 1939 році вступив в лави Червоної армії, де до 1945 року захищав на передовій Батьківщину, був поранений. Член ВКП(б) з 1942 року.

  За ратні подвиги був нагороджений Орденом Червоної зірки, Орденом Вітчизняної війни 1 ступеня, іншими високими державними нагородами та відзнаками.

  Після закінчення війни з 1945 по 1958 рік працював в Христинівському районі, розбудовував післявоєнну економіку на різних керівних посадах. Приймав активну участь у відновленні промислових підприємств, господарських споруд, колгоспів, зруйнованих війною.

  У 1958 році призначений головою Ладижинського райвиконкому. Після того, як Ладижинський район був ліквідований, а населені пункти, що входили до його складу, ввійшли до Уманського району, на початку 60-их років Іван Павловичпризначений головою Уманського райвиконкому, яку обіймав до початку 1970-их років.

  Під керівництвом Івана Павловича розбудовувався район. До ладу ставали нові заводи та підприємства, відкривалися кінотеатри та клуби, бібліотеки та навчальні заклади, колгоспи та радгоспи.

  Внесок Івана Павловича Лемещука у зміцнення економічного потенціалу району є неоціненним.

  Все своє життя він був відданий справі служіння народу, вів активну політичну та громадську діяльність, був щирим і відвертим, відстоював інтереси громади, швидкими темпами розбудовуючи Уманський район.

   

  Заїчко Олексій Якович народився 21 березня 1926 року в селі Буки Маньківського району в селянській сім’ї. У вісімнадцятирічному віці пішов на фронт, брав участь в боях з німецько-фашистськими загарбниками.

  З 1950 року по 1956 рік Олексій Якович працював в органах держстраху і фінансів, на комсомольській роботі. Після закінчення в 1960 році Дніпропетровської вищої партійної школи займав посади інструктора, завідуючого відділом, обирався другим секретарем Маньківського райкому партії, секретарем Уманського міськкому партії. З 1965 року по 1977 рік працював головою Уманського райвиконкому.

  З 1977 року займав посаду начальника обласного управління у справах видавництва, поліграфії і книжкової торгівлі.

  Олексій Заїчко брав активну участь у громадсько-політичному житті, обирався членом Черкаського обкому партії, депутатом Верховної Ради Української РСР і Черкаської обласної ради народних депутатів. За заслуги перед Батьківщиною нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапора, багатьма медалями.

   

  Лепетенко Василь Терентійовичнародився 30 липня 1936 року в селі Калниболот Новоархангельського району Кіровоградської області. Після закінчення середньої школи у 1953 році вступив на агрономічний факультет Уманського сільськогосподарського інституту. Протягом 1963 -1968 років Василь Терентійович працював у колгоспі «Новий світ», пройшовши трудовий шлях від плановика-економіста до головного агронома. З 1968 року по 1977 рік обіймав посаду секретаря райкому партії.

  Василь Лепетенко очолював Уманський район протягом 1977 - 1982 років.

   

   

   

   

   

   

  Гаркавий Микола Васильовичнародився 2 жовтня 1949 року в м. Шпола Черкаської області в сім’ї робітника.

  Трудову діяльність розпочав у 1966 році робітником радгоспу Шполянського цукрокомбінату. З 1968 по 1970 рік служив в лавах Радянської армії. З 1970 по 1975 рік навчався Уманському сільськогосподарському інституті.

  З лютого 1975 року працював секретарем партійної організації колгоспу імені Ілліча, а з січня 1978 рокуголовою правління колгоспу «Прогрес» Уманського району. У листопаді 1980 року він обирається другим секретарем Уманського райкому партії, а в травні 1982 рокуголовою виконкому Уманської районної Ради народних депутатів.

   

   

   

  Андрух Дмитро Кузьмович народився 8 січня 1941 року в селі Дружнє Калинівського району Вінницької області. Після закінчення в 1958 році середньої школи вступив на навчання у Вінницьку школу бухгалтерів. У 1969 році закінчив Уманський сільськогосподарський інститут.

  Трудову діяльність Дмитро Кузьмович розпочав на посаді помічника головного бухгалтера колгоспу «Більшовик» села Дружнє Калинівського району Вінницької області. Після проходження військової служби працював на різних посадах на Уманській базі комплектації «Сільгосптехніка».

  З грудня 1975 року розпочав працювати в Уманському райкомі партії, де пройшов шлях від інструктора організаційного відділу до другого секретаря Уманського райкому партії. Протягом 1986-1991 років Дмитро Кузьмович Андрух очолював Уманський район.

  З 1991 року по 1998 рік працював директором нафтобази, з 1998 року по 1999 рік займав посаду заступника начальника Уманської об’єднаної державної податкової інспекції по будівництву.

  В листопаді 1998 року Дмитрові Кузьмовичу Андруху присвоєно спеціальне звання «Радник податкової служби ІІІ рангу»

   

  Руденко Микола Вавилович народився 18 травня 1939 року в селі Острівець Уманського району.

  Трудову діяльність розпочав у 1957 році після закінчення Тальянківського зоотехнічного технікуму зоотехніком колгоспу імені І.Я. Франка Любашівського району Волинської області.

  Після повернення у 1964 році з лав Радянської армії працював заступником, а потім головою колгоспу «Світанок» села Гродзеве, а з 1979 року – головою колгоспу імені Т.Г. Шевченка села Іванівка Уманського району.

  У 1983 році Микола Вавилович обіймає посаду першого заступника голови Уманського райвиконкому, працює головою РАПО. В 1984 році був обраний головою виконкому Тальнівської районної ради. А з вересня 1985 року займає посаду першого секретаря Уманського райкому партії.

  З квітня 1991 року по квітень 1992 року працював головою Уманського райвиконкому.

  Корисні посилання

  Черкаський обласний центр зайнятості

  Черкаська ОДА

  Управління ПФУ в Уманському районі